موفقیت،نامحدود! .. سلامتی،شادی،ثروت

.: یه روزی ، یه جایی ، یه جوری ، یه کسی ، یه چیزی ... صبر داشته باش :.
دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1389

تلنگر ۱

این هم چند تلنگر کوچک فقط برای اینکه بعضی چیزها یادمان بماند .
- خنده و شادی : لحظه ای که گذشت دیگر صاحبش نیستید . چرا لحظه های ارزشمند را از دست بدهیم . بهتر است فقط به چیزهای خوب فکر کنیم . بالاخره همه در زندگیشان لحظه های خوب دارند این لحظه های خوب را مرتب مجسم کنید و بخندید .

- گریه : گریه خیلی جاها به آدم آرامش می دهد . بگذارید اشک ها جاری شوند ، تا دلتان سبک شود .

- شادی دیگران : این قضیه چقدر برایت مهم است ؟ تو از آن دسته آدم هایی هستی که با شادی دیگران می خندی یا غم و ناراحتی دیگران برایت یک جور سرگرمی است ؟؟ اگر جزو دسته اول هستی به این معنی است که هم خیلی قوی هستی و هم در وجودت چیزی به اسم عقده نیست !

- پول : پول باید از راه درستش به دست بیاید ، اما چیزی که همیشه باید یادت باشد این است که هیچ وقت در مقابلش وسوسه نشوی .

- تمسخر و تحقیر : تحقیر کردن مربوط به افرادی است که در مقابل آدم های بزرگ و افکار بزرگ کم می آورند ، و وقتی کم آوردند راهی برایشان نمی ماند جز تمسخر و تحقیر .

- صلاح و مصلحت خدا : می دانی اگر به مصلحت خدا ایمان داشته باشی چه می شود ؟ دیگر حوادث و اتفاقات بد رویت تاثیر نمی گذاری ، چون می دانی قرار است یک اتفاق خوب رخ دهد که صلاح توست .

- صبر : خیلی از مشکلات و ناراحتی ها با گذشت زمان خود به خود حل می شوند . صبر و شکیبایی با عث می شود گذشت زمان خیلی از مسائل را حل کند . یادتان باشد توجه خدا به آدم های صبور ، توجه خاصی است .

- سخن چینی : آدم های ضعیف و ترسو چون قدرت رویاروئی با دیگران را ندارند از حربه سخن چینی استفاده می کنند . این افراد ، قابل ترحم هستند و بدبختر از آنها کسانی هستند که به این سخن چینی ها گوش می دهند و باورشان می کنند .

- ازدواج : بعضی ها می گویند ازدواج سرنوشت است ، بعضی ها می گویند تقدیر ، برخی می گویند شانس است . اما در کنار همه اینها یک چیز خیلی خیلی مهمتر است و آن عقل و فهمی است که خدا به ما داده تا از آن استفاده کنیم و همه چیز را به گردن سرنوشت نیندازیم .

- وجدان : وجدان تنها محاکمه ای است که احتیاج به قاضی ندارد . وقتی می خواهی دست به کار اشتباهی بزنی ، یک لحظه پیش خودت مجسم کن که آیا دوست داشتی کسی این کار را با تو بکند ؟؟ اگر جواب منفی بود ، بدان وجدانت در عذاب است و دارد به تو می گوید این کار را نکنی .

 

سعید بورنجان شیرازی
مجله موفقیت شماره 181

 

یادمان باشد : آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . " فردریش نیچه "

نظرات (1)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
جمعه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1389 ساعت 23:13
+ سوگند
واقعا عالی بود من که خیلی از این نوشته ها خوشم اومد وخیلی زوم تاثیر گذاشت
امتیاز: 0 0